Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów WARSZAWA

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby jest bardzo bolesnym przeżyciem. W sytuacji kiedy brakuje słów na wyrażenie smutku, oprawa i kwiaty na pogrzebie mają być pomocne w wyrażeniu trudnych emocji. Pozostaje pytanie, gdzie warto kupić odpowiednie wieńce pogrzebowe żywe w Warszawie i okolicach? Jakie kompozycje kwiatowe dobrać w przypadku bliskiej lub dalszej rodziny. Jakich wydatków można się spodziewać?

Wieńce pogrzebowe żywe Warszawa - gdzie kupić?

Kwiaty jako integralny element każdej uroczystości pogrzebowej, powinny być starannie dobrane i uosabiać emocje czy bliskość przyjaciół lub rodziny z osobą zmarłą. Najbardziej okazałą kompozycją są wieńce pogrzebowe naturalne, a Warszawa jest jednym z miejsc, gdzie można zamówić najpiękniejsze konstrukcje. Obsługą wszelkiego typu zleceń zajmują się kwiaciarnie internetowe, które realizują usługi na terenie całego kraju. Wybrana usługa zostanie zrealizowana w ciągu 24 godzin, a wieńce pogrzebowe w Warszawie dostarczone na podany adres.

Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Warszawa - cena

Koszt drobnego bukietu kondolencyjnego to wydatek rzędu dużo ponad 100 zł. O ile koszty dostawy są stosunkowo niewielkie, to trzeba liczyć się z tym, że im okazalsza wiązanka, tym cena będzie wyższa. Najbliższa rodzina zazwyczaj decyduje się na wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów od warszawskich kwiaciarni, które realizują indywidualne zamówienia. Cena takiej wyjątkowej i dużej kompozycji kwiatowej sięga nawet ponad 1000 zł.

Jakie wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Warszawa?

Wielkość i kształt wieńca czy wiązanki to nie jedyne kwestie związane z doborem ważnych elementów związanych z pochówkiem. Duże znaczenie w tradycji pogrzebowej mają rodzaje kwiatów, które symbolizują kruchość i przemijalność ludzkiego życia. Do gatunków kwiatów, które kojarzą się z żałobą, można zaliczyć:

  • chryzantemy, hortensje,

  • mieczyki,

  • kalie i lilie,

  • goździki,

  • róże.

Pierwsze z nich symbolizują smutek i rozpacz, mieczyki natomiast utożsamiane są z moralnością. Łagodne lilie czy kalie mają wyrażać czystość i współczucie. Róże są oznaką szacunku i często są wybierane w formie pojedynczego kwiatu składanego blisko urny lub trumny.