Mycie i sprzątanie grobów

Myci i sprzątanie grobów w pakiecie do wyboru

Usługa polegająca na opiece nad grobem adresowana jest do osób, które z różnych względów nie są w stanie zająć się miejscem ostatniego spoczynku Bliskiego. Opieka nad grobami dostępna jest w formie pakietu, z którego klient wybiera interesujący go zakres czynności. Platforma Wieniec24 przyjmuje zlecenia o charakterze jednorazowym, cyklicznym i stałym. Na życzenie klienta po zakończeniu prac grób zostanie sfotografowany, a zdjęcia w formie e-maila bądź SMS-a będą przesłane na adres zamawiającego usługę.

Firma jako zaufany opiekun grobu

Miejsce ostatniego spoczynku Osoby Bliskiej to miejsce otaczane szczególną czcią i często odwiedzane przez rodzinę i przyjaciół. W sytuacji, gdy z różnych względów jest to niemożliwe, rolę opiekuna grobu przyjmuje na siebie zespół ludzi z doświadczeniem. Ich jedynym  zajęciem jest opieka na grobami, to jest pielęgnacja nagrobka i utrzymywanie porządku wokół miejsca ostatniego spoczynku. Dzięki ich pracy miejsce pochówku wygląda na zadbane i regularnie odwiedzane. Wrażenie to potęguje stała obecność świeżych kwiatów i żywo płonące światełko na nagrobnej płycie.

Opieka na grobami w formie jednorazowej, cyklicznej lub stałej

Fachowe podejście z wiedzą o produkcie kamieniarskim, doświadczenie w pracy, zawodowa solidność i rzetelność, terminowość oraz empatyczne podejście — to kwalifikacje niezbędne w tym fachu. Wieniec24 wychodzi z założenia, że tam, gdzie w grę wchodzą ludzkie uczucia, każde zlecenie, nawet to najmniejsze, jest ważne. Dlatego też prace wokół grobu mogą być przeprowadzone tylko jednorazowo, na przykład przed dniem Wszystkich Świętych. Jak jednak pokazuje doświadczenie, wielu zadowolonych klientów z uwagi na wygodę i pewność, że usługa zostanie wykonana zgodnie z zamówieniem, powierza opiekę nad grobem na zasadzie cyklicznej i stałej.

Mycie i sprzątanie grobów - pakiet

W skład pakietu wchodzi cały szereg usług, z których klient wybiera tylko te, którymi jest zainteresowany. Typowo są to:

  • mycie grobów, pastowanie i polerowania nagrobka środkami dedykowanymi dla danego kamienia nagrobnego,
  •  porządkowanie terenu wokół nagrobka,
  •  regularne odśnieżanie i grabienie spadających liści,
  •  usuwanie zwiędłych kwiatów, wiązanek i zniczy,
  •  zapalenie lampek, zniczy
  •  złożenie kwiatów i wiązanek,
  •  opiekę na żywą roślinnością, w tym sadzenie roślin w formie nagrobnych kompozycji na grobach ziemnych w gruncie lub w naczyniach, wymiana wody w wazonach, koszenie trawy, przycinanie krzewów i pnączy oraz nawożenie roślin.