Wieniec łezka

Jak wybrać wieniec na trumnę?

Śmierć bliskich osób wiąże się z ogromnym żalem i poczuciem chaosu. Trzeba jednak zorganizować uroczystości pogrzebowe i godnie pożegnać ukochanego ojca, matkę, brata, siostrę bądź innego krewnego, czy przyjaciela. Choć obecnie coraz bardziej popularne jest palenie zwłok i wówczas zamiast tradycyjnej trumny, pozostaje wyłącznie mała urna z prochami, to jednak niektórzy decydują się wciąż na klasyczną formę pochówku. Trumna wymaga odpowiedniego przystrojenia. W tym celu zwykle wykorzystuje się kwiaty. Najlepsze wieńce na trumnę można znaleźć na Wieniec24.pl!

Wieniec na pogrzeb leżący czy stojący?

Nowoczesne kompozycje kwiatowe tworzą funkcjonalne konstrukcje, które są wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wiele osób zamawia wieńce stojące, które formowane są na specjalnej podpórce  i dzięki temu estetycznie wyglądają, stojąc obok trumny w kościele. Bezpośrednio na trumnę trzeba jednak zamówić wieniec na pogrzeb leżący łezka. Trumna pokryta kwiatami wygląda elegancko i dostojnie, więc nie powinno zabraknąć nigdy takiego rodzaju dekoracji żałobnej.

Jak wybrać wieniec na trumnę?

Wieniec pogrzebowy leżący, który docelowo ma spocząć na wieku trumny podczas uroczystości pogrzebowych powinien być dostosowany gabarytowo do wymiarów samej trumny. Kwiaty nie powinny zasłaniać tego, co istotne, np. tabliczki z nazwiskiem zmarłego i datą jego śmierci. Ponadto, warto dobrać kolor kwiatów pod kolor trumny. Jeśli jest ona czarna lub pomalowana w ciemnym brązie, jasne kwiaty mogą ją wizualnie rozświetlić. Z kolei do białej trumny idealnie będzie pasował np. wieniec z czerwonych kwiatów. Ważne jest to, aby kwiaty i trumna delikatnie ze sobą kontrastowały, bez wrażenia nieładu i braku harmonii całej kompozycji. Do przystrojenia trumny można wybrać zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty. Obecnie i jedne i drugie wyglądają schludnie, oraz wytwornie zarazem.

Wieniec pogrzebowy łezka - ile kosztuje dostawa do domu?

Jeśli chodzi o wieniec na trumnę jego cena uzależniona jest od wielu różnych zmiennych. Wpływ na cenę ma m.in.:

  • 1. Wielkość wieńca.
  • 2. Ilość elementów ozdobnych.
  • 3. Rodzaj kwiatów.
  • 4. Szybkość wykonania zlecenia.

Leżący wieniec w kształcie łezki na trumnę może mieć nie tylko standardowy kształt okręgu, ale również kształt bardziej nietypowy. Często spotyka się chociażby wieńce pogrzebowe w kształcie serca. Zamawiając wieniec przez Internet z dostawą do domu, nie trzeba tracić czasu na bieganie po kwiaciarniach. Wszystko można łatwo sprawdzić na stronie internetowej, która wyświetla bogatą ofertę wieńców realizowanych w pobliskich kwiaciarniach.