Zamówienia

Jaki bukiet, wieniec bądź wiązankę wybrać na pogrzeb?

Wieniec pogrzebowy to bez wątpienia najczęściej wybierana forma okazania szacunku osobie, która nas opuściła. Piękny wieniec bądź wiązanka to doskonała ozdoba grobu oraz forma pożegnania. Wszystkie nasze wiązanki kwiatowe skomponowane są z najwyższej jakości kwiatów i mogą być spersonalizowane. Zatem będą one doskonałym wyborem na tak smutną okoliczność jaką jest pogrzeb.

- Wieńce pogrzebowe – są jedną z najczęściej wybieranych kompozycji kwiatowych. Charakteryzują się one zazwyczaj dużym rozmachem. Są wykonywane na floretach lub podkładach z iglastych gałązek. Wieńce pogrzebowe są doskonałym rozwiązaniem dla grupy osób, np. najbliższej rodziny, przyjaciół z pracy czy grupy znajomych. Zazwyczaj są składane przez delegację, czyli osoby ku temu wyznaczone. Niemal zawsze do wieńców dołączane są szarfy, na których wykaligrafowane są wyrazy naszej żałoby.

- Wiązanka pogrzebowa- zazwyczaj składa się ona z samych kwiatów, które urozmaicone są różnymi dodatkami, takimi jak ozdobne liście. Ten rodzaj kwiatów przynosi zazwyczaj dalsza rodzina i bliscy znajomi. Wiązanka może zostać złożona na grobie zmarłego przez kilka osób. Stanowi ona tańsze rozwiązanie od wieńca i zazwyczaj można ją dostać w każdej kwiaciarni „od ręki”. Do wiązanki również dołącza się szarfę pogrzebową.

- Bukiety i pojedyncze kwiaty- taki rodzaj pożegnania najlepiej prezentuje się, gdy kwiaty są świeże. Warto zamówić je dzień przed pogrzebem i odebrać w dniu uroczystości. Można również przynieść kwiaty z własnego ogrodu. Warto je wtedy zerwać przed samą uroczystością, by nie zwiędły.

Jakie wieńce pogrzebowe wybrać?

Wieńce to typowe wiązanki kwiatowe, które są idealne na pogrzeb. Za ich pomocą możemy być pewni, że ten dzień, który jest swoistym pożegnaniem z osobą często bardzo bliską naszemu sercu będzie miał wyjątkową oprawę.

Dobór wiązanki pogrzebowej jak i jej rozmiar jest indywidualną decyzją. Duże wieńce pożegnalne zamawiane są z reguły przez najbliższą rodzinę jak i przez instytucje czy grupę żałobników. Wiązanki, bukiety czy pojedyncze kwiaty natomiast przez dalszą rodzinę, znajomych czy sąsiadów.

Pięknie zorganizowany pogrzeb w znakomitej oprawie kwiatowej będzie idealnym, podniosłym pożegnaniem, na które zmarła osoba z pewnością zasługuje. Warto jest więc postarać się o tego typu szczegóły.

Pożegnaj zmarłą osobę, okazując jej odpowiedni szacunek i pamięć. Zobacz jakie kwiaty są najtrwalsze i najlepiej prezentują się podczas pogrzebu.

Jakie kwiaty wybrać na pogrzeb?

Kwiaty są symbolicznym gestem pożegnania. Dzięki nim możemy oddać cześć zmarłej osobie oraz stworzyć podniosłą atmosferę podczas uroczystości pogrzebowej. Zastanawiasz się, jakie wybrać kwiaty na pogrzeb? Przeczytaj naszą wskazówkę, a dowiesz się czy kupić bukiet, wieniec a może wiązankę?

Kwiaty mają szczególne znaczenie. Stanowią analogię ludzkiego życia – jej kruchości i delikatności. Kupujemy je z okazji pogrzebu, by pożegnać zarówno bliską naszego sercu osobę, jak i dalszych znajomych, kolegów z pracy czy sąsiadów. Kwiaty są ogromnym dylematem dla większości osób uczestniczących w uroczystościach pogrzebowych. Osoby te zastanawiają się, np. komu je wręczyć. Należy pamiętać o tym, że kwiaty przynosimy dla zmarłego i powinniśmy je położyć w kościele przy trumnie lub złożyć na grobie po pogrzebie.

Symbolika kwiatów

W wiązankach pogrzebowych najczęściej wykorzystywane są:

- goździki – które są jednymi z najtrwalszych kwiatów ciętych. Symbolizują miłość, hołd i pamięć.

- mieczyki – kojarzone są z moralnością a ponadto uosabiają siłę charakteru. Ich długie łodygi i różnorodne kolory sprawiają, że ten rodzaj kwiatów jest chętnie wykorzystywany do klasycznych aranżacji pogrzebowych.

- chryzantemy – które są symbolem smutku, śmierci i rozpaczy. Właśnie z tego powodu nie brakuje ich na żadnym pogrzebie.

- lilie – kwiaty te również cieszą się ogromną popularnością na tego typu uroczystościach. Symbolizują czystość, niewinność oraz współczucie najbliższej rodzinie zmarłego.

- róża - jest symbolem miłości, namiętności, silnych uczuć. Kojarzona jest z pamięcią, przebaczeniem, łaską, zwycięstwem oraz pięknem

- Margerytka – niewinna miłość

- Pelargonia – oznacza szczęście obdarowanej osoby

- Piwonia – przeprosiny

- Tulipan – czerwony symbolizuje miłość

- Aksamitka – bliskość i przeznaczenie

Kolor kwiatów

Przy wyborze kwiatów warto również zwrócić uwagę na ich kolor. W naszym kręgu kulturowym warto sięgnąć po wiązanki, wieńce czy bukiety wykonane z kwiatów o łagodnych odcieniach – białych czy kremowych. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy unikać kwiatów o niebieskich czy czerwonych barwach, gdyż symbolizują one wieczność, nadzieję oraz miłość.

Jeśli nie jesteś przekonany jaką opcje wybrać nasi wykfalifikowani floryści w kwiaciarni wieniec24.pl z przyjemnością doradzą w kwestii wieńca jak i pomogą dobrać rodzaj kwiatów tak aby całość jak najlepiej wyrażała to co pragniesz wyrazić poprzez jego kupno.