Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów KRAKÓW

Czym się kierować podczas wyboru wieńca pogrzebowego w Krakowie? Mimo tego, że okoliczności wyboru wieńca lub wiązanki pogrzebowej mogą budzić wiele trudnych emocji, tym niemniej, należy podejść do decyzji z należytą powagą  na jaką zasługuje sam zmarły, a także jego rodzina. Uroczystości pogrzebowe owiane atmosferą smutku, refleksji i zadumy wymagają szczególnej postawy i delikatności. Wieniec pogrzebowy nie ma za zadanie zaprezentowania ferii barw, a raczej uczczenie pamięci zmarłego. Stosownie dobrany i skomponowany bukiet kwiatów będzie wyrazem szacunku, a także łączności w żalu z bliskimi osoby zmarłej dotkniętymi stratą.

Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Kraków

Żywe kwiaty będą szczególnie wymowne podczas uroczystości pogrzebowych - symbolizują one nadzieję i ulotność życia. Dobrze jest wiedzieć jakie kwiaty preferuje rodzina osoby zmarłej. Jeżeli wybór padnie na żywe kwiaty z krakowskich kwiaciarni, to warto dopasować gatunek kwiatów do panujących warunków temperaturowych. Róże bardzo dobrze sprawdzą się zimą, a z upalnymi warunkami poradzą sobie lepiej eustomy, róże, goździki, gerbery czy też chryzantemy. Odpowiedni dobór gatunku kwiatów zapewni dekoracji dłuższą żywotność. 

Jakie kolory do wieńca? Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Kraków - cena

Choć poszczególne kompozycje i ilość użytych w nich kwiatów będą się różniły ceną to symbolika zawarta w kolorze wiązanki będzie uniwersalna. Biele i kremy to niewinność i czystość. Odcienie fioletu interpretowane są jako wyraz żalu i smutku, a czerwienie zapewniają o sile uczuć. Biorąc pod uwagę stopień pokrewieństwa, będąc osobą z dalszej bądź spoza rodziny zmarłego, lepiej postawić na bezpieczne, stonowane, pastelowe barwy. 

Wieniec czy wiązanka - wieńce pogrzebowe żywe Kraków

Jak wspomniano już wyżej, istotne jest kryterium bliskości z osobą zmarłą. W polskiej kulturze przyjęło się, że wieńce składane są przez najbliższą rodzinę bądź też współpracowników czy grupę przyjaciół. Mniej bliscy znajomi mogą na pogrzeb przybyć z wiązanką opatrzoną żałobnym napisem, na przykład - ostatnie pożegnanie.