Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów GDYNIA

Żegnając bliską osobę tradycyjnie przynosimy na pogrzeb kwiaty. W ten sposób możemy okazać szacunek zmarłemu i dodatkowo wyrazić uczucia - te, którymi darzyliśmy zmarłego lub te, które odczuwamy po jego odejściu. W tak smutnym momencie warto jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj kwiatów wybrać - żywe czy sztuczne? Jeśli chodzi o wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Gdynia daje możliwość zamówienia kompozycji na cmentarz lub do kościoła. 

Wieńce pogrzebowe żywe Gdynia

W związku ze swoim rozmiarem wieńce to opcja wybierana zwykle przez najbliższe zmarłemu osoby: bliska rodzina, przyjaciele oraz przez grupy żałobników jak współpracownicy czy koledzy ze szkoły. Jeśli chodzi o kwiaty wchodzące w skład wieńca pogrzebowego w Gdyni, najczęstszymi wyborami są:

  • Chryzantemy i hortensje – ten gatunek kwiatów jest pierwszym skojarzeniem z pogrzebami czy Dniem Wszystkich Świętych. Są symbolem smutku, rozpaczy i ostatniego pożegnania.  

  • Róże – Dzięki swojej ponadczasowej elegancji są to kwiaty często wybierane przez uczestników pogrzebów - czy to w formie wieńca, bukietu czy jako pojedynczy kwiat. Symbolizuje wielki szacunek, natomiast dodatkową symboliką róży herbacianej jest rozstanie

  • Lilie i kalie – Ich symbolika związana jest zwłaszcza z czystością i niewinnością, dlatego są często wybierane do wieńców dla kobiet. Jednakże symbolizują także współczucie, przez co często pojawiają się w wieńcach pogrzebowych.  

  • Goździki – Dzięki swojej długiej żywotności i różnorodności kolorystycznej są wykorzystywane w aranżacjach kwiatowych jako uzupełniający element.

Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Gdynia - cena

Jeśli chodzi o wieńce pogrzebowe żywe Gdynia proponuje różne warianty cenowe. Jest to ściśle związane z gatunkiem wykorzystanych w wieńcu kwiatów i ich liczby. Floryści służą pomocą w doborze gatunku, by móc jak najlepiej wyrazić szacunek dla zmarłego podczas ostatniego pożegnania. Dodatkowo kwiaciarnia internetowa Wieniec24 dokłada wszelki starań, by wieniec dotarł na wskazane miejsce w bezpieczny, pozbawiony jakichkolwiek szkód sposób.