Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów GDYNIA

Silne uczucia wywołane utratą bliskiej osoby ludzie najchętniej wyrażają kwiatami. Żywy kwiat złożony na grobie kogoś drogiego najpełniej i najpiękniej wyraża miłość i żal po stracie, a sekretna mowa kwiatów przemówi do serca każdego człowieka.

Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów - kwiaciarnia Gdynia

Florystyka nagrobna rządzi się wypracowanym przez wieki savoir-vivre'm. Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów w Gdyni zamawiane są przez dalszą rodzinę i bliskich znajomych. Jeżeli wiemy, w jakich kwiatach gustowała osoba zmarła, należy włączyć je do kompozycji nagrobnej. Jeżeli nie, najlepiej jest kierować się tradycją i zamówić wiązankę pogrzebową w Gdyni z oferty w kwiaciarni internetowej wieniec24.

Wiązanki pogrzebowe żywe gdynia – jakie kwiaty wybrać?

W powszechnym odczuciu kwiat w rozkwicie jest symbolem piękna, kruchości i przemijania. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie kwiaty nadają się na kompozycje nagrobne. Oto lista kwiatów, które polecają doświadczeni floryści.

  • Róża

Kompozycja z czerwonych i białych róż niesie ze sobą mocne przesłanie. Szkarłat symbolizuje nierozerwalne więzi, a biel szlachetność charakteru Zmarłego. Wiązanka z róż prezentuje się elegancko i dostojnie.

  • Lilia

Od zawsze kojarzone są z czystością i wzniosłością uczuć. W wiązance oznaczają nie tyle kres, ile początek nowej drogi. W tym sensie kojarzone są z odrodzeniem i wiecznością. Wiązanka z lilii jest niezwykle szykowna i podkreśla uroczysty charakter smutnej okazji.

  • Goździk

Goździki to kwiatowa klasyka. Trwałe i bardzo dekoracyjne są chętnie wybierane jako samodzielny element kompozycji lub w połączeniu z innymi kwiatami. Symbolizują wieczną pamięć i stanowią wyraz hołdu.

  • Kalia

To kwiaty z zaświata. Jak wszystkie białe kwiaty symbolizują czystość duszy i szlachetność charakteru. Imponują wyglądem i są uderzająco eleganckie, przez co ich widok na grobie zawsze zwraca uwagę.

  • Gerbera

Pełne subtelności i delikatności występują w kilku kolorach. Ten kwiat mówi o szacunku, wdzięczności i oddaniu.

Wiązanki pogrzebowe z żywych kwiatów gdynia cena

Floryści z pasją i dobrą znajomością rzemiosła współpracujący z kwiaciarnią internetową Wieniec24 przygotowują wiązanki w dniu pochówku. Ma to na celu maksymalne przedłużenie ulotnego życia kwiatów. Cena wiązanki pogrzebowej z żywych kwiatów z gdyńskiej kwiaciarni zależy od jej wielkości, a także od rodzaju i ilości kwiatów użytych w kompozycji. Gotową wiązankę pogrzebową można zamówić z dostawą do kościoła, kaplicy, na cmentarz, pod wskazany adres. Przybędzie punktualnie co do minuty, bo w tym trudnym dniu floryści zawsze stają na wysokości zadania. Zaufaj najlepszym, zaufaj sprawdzonym!