Wieńce pogrzebowe SZCZECIN

Ostatnie pożegnanie osoby bliskiej jest jedną z najsmutniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Jest pełna rozpaczy, żalu, ale i refleksji oraz wspomnień. Wieńce pogrzebowe są symbolicznym sposobem na upamiętnienie zmarłego i oddanie mu hołdu. Subtelne, ale zarazem eleganckie wieńce pogrzebowe w Szczecinie tworzymy w kwiaciarni Wieniec24. 

Wieniec czy wiązanka - jaka jest różnica?

Wieniec pogrzebowy jest zdecydowanie większy od wiązanki i pełni swego rodzaju reprezentacyjną funkcję. Z tego względu najczęściej decyduje się na niego najbliższa rodzina. Wieniec pogrzebowy wyposażony jest w specjalne uchwyty, które umożliwiają jego pionowe ustawienie na specjalnej podporze. Wieniec zwyczajowo złożony jest 30, 40, 50 lub 60 kwiatów różnego rodzaju i przyjmuje owalną formę. 

Wiązanka jest mniejsza, złożona z 15-30 kwiatów różnych gatunków. Wiązankę pogrzebową można położyć - zazwyczaj jest ona usytuowana na planie liścia. Ten rodzaj kompozycji florystycznej najczęściej wybierany jest przez dalszą rodzinę oraz przyjaciół osoby zmarłej. Oczywiście bliskość konotacji rodzinnych nie jest ostatecznym wyznacznikiem wyboru kwiatów na pogrzeb. Należy pamiętać, że to od nas zależy, w jaki sposób chcemy wyrazić swoją pamięć i tęsknotę za zmarłą osobą. Kwiaciarnia internetowa Wieniec24 dostarcza wieńce pogrzebowe na terenie Szczecina i okolic.

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy?

Nasza kwiaciarnia internetowa dostosowuje kwiaty do pory roku, ale przede wszystkim do tej smutnej ceremonii funeralnej. Kwiaty, w tworzonych przez nas wieńcach pogrzebowych na zamówienie, dostarczanych m.in. na terenie Szczecina, posiadają szczególną symbolikę, która wyraża smutek, żal, tęsknotę, ale i obietnicę wiecznego wspomnienia. 

W przygotowywanych przez nas kompozycjach florystycznych wykorzystujemy chryzantemy, lilie, dalie, kalie, goździki i róże. Wiemy, jak trudny i smutny czas jest to dla najbliższych, dlatego zawsze staramy się pomóc i doradzić wybór gatunku kwiatów, kolorystyki oraz wielkości bukietu, wieńca lub wiązanki.

Cena wieńca pogrzebowego w Szczecinie

Ceny wieńców pogrzebowych dostarczanych do Szczecina i innych miast w Polsce, uzależnione są od jego wielkości, ilości oraz rodzaju użytych kwiatów (ważne jest również to, czy kwiaty są żywe, czy sztuczne). Zapraszamy do kontaktu.