Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów KONIN

Śmierć bliskiej osoby to traumatyczne przeżycie dla każdego. Najbliżsi dokładają wszelkich starań, by ostatnie pożegnanie było zorganizowane w sposób podniosły, by nie tylko uczcić pamięć zmarłego, ale również oddać mu pewnego rodzaju hołd. Nieodłącznym elementem pogrzebu jest wieniec pogrzebowy, który najczęściej kupuje najbliższa rodzina i przyjaciele zmarłego. Poprzez ostatnie pożegnanie pragniemy wyrazić naszą miłość oraz przywiązanie dla najbliższych. Stajemy zatem przed wyborem odpowiednich kwiatów, które mają wyrażać nasz szacunek do zmarłego. Pojawia się zatem wątpliwość, jaki wieniec pogrzebowy będzie odpowiedni.

Unikalne wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Konin, wieńce pogrzebowe żywe Konin

Wieńce pogrzebowe nie są tożsame z wiązankami pogrzebowymi. Wieńca są największą formą bukietu, na jaką możemy się zdecydować idąc na pogrzeb. Do wieńca pogrzebowego dołączone są szarfy, na których najczęściej są wypisane słowa ostatniego pożegnania i informacja, od kogo dany wieniec jest. Z racji, iż wieńce z żywych kwiatów są zwykle sporych rozmiarów, w większych aglomeracjach można zlecić w miejscu zamówienia, by dany wieniec dostarczyć od razu na miejsce pogrzebu, z kolei przy wyprowadzeniu zwłok można przekazać wieńce do przewozu firmie zajmującej się organizacją pogrzebu. Na wieńce pogrzebowe z żywymi kwiatami najczęściej decydują się osoby z najbliższej rodziny zmarłego.

Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów Konin cena

Wieńce pogrzebowe z żywych kwiatów są najczęściej najdroższymi wieńcami, jakie można znaleźć w ofercie kwiaciarni zajmujących się przygotowywaniem tego typu wieńców. Cena wieńców z żywych kwiatów rozpoczynają się od ok. 250 zł i sięgają nawet 1000 zł, w zależności od rodzaju kwiatów, na jakie zdecyduje się osoba zamawiająca. Liczba kwiatów użytych do kompozycji jest zależna od rodzaju użytych kwiatów oraz wielkości zamówionego wieńca. ich liczba może wahać się w przedziale 30 - 50 kwiatów. Dodatkowo często dodaje się różne liście i rośliny ozdobne. m.in. liście eukaliptusa czy ruskusa. Dodatkowo, cena wieńca uzależniona jest od tego, czy kompozycja jest robiona na sztucznym czy naturalnym podkładzie.