Wieńce pogrzebowe ŁÓDŹ

Kwiaty na pogrzebie są symbolicznym pożegnaniem oraz stonowanym sposobem, aby złożyć hołd osobie, która odeszła. Na prawie każdej ceremonii pogrzebowej znajdują się rośliny, za pomocą których chcemy uczcić zmarłego. W naszej kwiaciarni internetowej przygotowujemy wieńce pogrzebowe z uwzględnieniem symboliki kwiatowej i dostarczamy je do Łodzi lub innego miasta w Polsce. 

Czym jest wieniec pogrzebowy?

Wieniec pogrzebowy jest dość sporą kompozycją kwiatową, którą buduje się zazwyczaj na planie koła lub owalu. Wieniec jest reprezentatywny, dlatego najczęściej umieszczany jest w centralnym punkcie ceremonii pogrzebowej. Dzięki specjalnym mocowaniom wieniec pogrzebowy można umieścić na przeznaczonym do tego cokole

Wieniec pogrzebowy układany jest na liściach bananowca, palmowca, monstery, kordyliny krzewiastej czy różnych rodzajów traw. Na całości tworzy się kompozycję florystyczną z różnego rodzaju kwiatów. W naszej kwiaciarni internetowej, w której dowozimy wieńce pogrzebowe na teren dowolnego miejsca w Łodzi lub w innym mieście, wykorzystujemy kwiaty sezonowe oraz te kojarzące się z uroczystościami funeralnymi. 

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy?

Kwiaty mają swoją symbolikę, która odwołuje się do żalu, smutku, pożegnania, wyrażania uczuć, ale i wieczności oraz niewinności. Z tych powodów w naszych wieńcach pogrzebowych używamy kwiatów, takich jak: dalie, chryzantemy, margaretki, róże czy goździki, które są nie tylko trwałe, ale też przekazują symboliczne znaczenie. 

Do stworzenia kompozycji korzystamy z kwiatów żywych i sztucznych, a czasem także z mieszanki tych dwóch rodzajów (w zależności od życzenia klienta). Doradzamy w wyborze subtelnego i zarazem eleganckiego wieńca pogrzebowego. 

Kwiaciarnia internetowa Wieniec24 – ceny i dowóz w Łodzi

Wiemy, że zdarzają się sytuacje, podczas których nie możemy osobiście zjawić się na pogrzebie bliskiej osoby lub z powodu żałoby i smutku nie mamy głowy do załatwiania spraw formalnych. Misją kwiaciarni internetowej Wieniec24 jest  niesienie wsparcia właśnie w takich sytuacjach. Z tego względu dostarczamy wieńce pogrzebowe do wskazanego miejsca w Łodzi lub innego miasta w Polsce. Posiadamy konkurencyjne ceny, a kompozycje tworzymy ze żywych lub sztucznych kwiatów, które będą stanowiły godne pożegnanie osoby zmarłej.