Mycie i czyszczenie grobów TORUŃ

Każdy cmentarz jest wyjątkowym miejscem, gdzie można poddać się refleksji nad przemijającym czasem i kruchością ludzkiego życia. Odwiedzanie miejsca wiecznego spoczynku bliskich dodatkowo pozwala oddać im cześć oraz wspomnieć spędzane wspólnie chwile. Przebywanie w zanieczyszczonej przestrzeni utrudnia takie momenty, warto więc dbać o regularne sprzątanie grobów.

Toruń jest miastem słynącym przede wszystkim z pierników, Mikołaja Kopernika oraz krzyżaków. Historie związane z tym wyjątkowym, wielokulturowym miejscem to również cmentarze, np. najstarszy cmentarz św. Jerzego, św. Jakuba czy Centralny Cmentarz Komunalny. Odpowiednia opieka nad grobami w Toruniu przedłuża pamięć o osobach i czasach, które już odeszły. Co w sytuacji, kiedy nie można samodzielnie zająć się grobem bliskiej osoby? Wówczas należy zlecić mycie pomników profesjonalistom, np. pracownikom Wieniec24.

Mycie grobów – Toruń

Nasza firma zajmuje się głównie sprzedażą i dostawą kwiatów pogrzebowych w Toruniu. Zapraszamy do wyboru szczegółowych kategorii:

Oprócz tego oferujemy Państwu kompleksowe usługi sprzątania grobów na wszystkich nekropoliach w Toruniu. Na sprzątanie nagrobka składa się usunięcie śmieci, wypalonych zniczy oraz usunięcie zwiędłych kwiatów. Zakres usługi może dodatkowo obejmować pozostawienie wybranej wiązanki kwiatów oraz zapalanie nowych zniczy. Konserwacja jest dobierana do kamienia na pomnikach nagrobnych, aby zabezpieczyć materiał przed niekorzystnymi czynnikami, a także dalszym zanieczyszczeniem.

Opieka nad grobami – Toruń

Doskonale wiemy, że utrzymanie grobu bliskiej osoby w czystości wymaga regularnych prac. Z tego względu nasza oferta obejmuje pakiety, np. uporządkowanie grobu i jego otoczenia po pogrzebie czy sprzątanie przed wskazanymi świętami. Jesienią, przed Dniem Wszystkich Świętych przeprowadzamy usunięcie liści opadłych na pomnik, a zimą, przed Bożym Narodzeniem, oferujemy dodatkowe odśnieżanie. Sprzątanie grobów w Toruniu może odbywać się również co miesiąc lub kilka razy w kwartale na życzenie klienta. Cennik naszych serwisów zmienia się w zależności od zakresu prac oraz ich cykliczności.