Wieńce serce POZNAŃ

Wieniec pogrzebowy w Poznaniu to jedna z najczęściej wybieranych, okazałych i efektownych dekoracji pogrzebowych. Choć przyjęło się, że ta kompozycja kwiatowa jest używana podczas ceremonii ostatniego pożegnania to coraz częściej można ją spotkać złożoną na grobach w Dzień Zaduszny. Istnieje wiele różnych rodzajów wieńców, przyjmujących rozmaite kształty i rozmiary. Doświadczony florysta powinien umieć tak skomponować dekorację by odpowiadała ona preferencjom zamawiającego, a także pasowała do poważnego i wyjątkowego nastroju uroczystości ostatniego pożegnania.

Jakie cechy powinien mieć dobrze skonstruowany wieniec pogrzebowy?

Wbrew pozorom, stworzenie kompozycji odpornej i trwałej, zachowującej nienaganny kształt podczas jej przenoszenia, wymaga dobrej znajomości sztuki kwiaciarskiej. Metody splatania, użycie odpowiednich materiałów i gatunków kwiatów warunkuje jak będzie prezentował się wieniec oraz czy nie będzie po prostu się rozpadał. Innego typu konstrukcji wymagają wieńce pokaźnych rozmiarów, a innego mniejsze ich wersje. Podobnie jest z wieńcami wyposażonymi w stojak, które muszą być dodatkowo umocowane. Pamiętajmy, że wieńce w poznańskich kwiaciarniach powstają w ramach różnych form - w kształcie elipsy, okręgu, łezki lub serca, a każdy z nich posiada nieco inną konstrukcję.

Wieńce serce Poznań cena

Ze względu na swą oryginalną formę i znaczącą symbolikę bardzo często to wieniec w kształcie serca jest przedmiotem pytań zamawiających. Poznańscy floryści oferują wieńce w kształcie serca w różnych wariantach rozmiarowych, a co za tym idzie, w kilku opcjach cenowych. Najważniejszym elementem, decydującym o wartości wieńca pogrzebowego w kształcie serca, będzie ilość kwiatów, które zostaną użyte do jego wykonania. Jest ona związana z wielkością kompozycji, ale też z gęstością z jaką rozmieszczone zostaną kwiaty.

Oryginalny kształt i wymowna stylistyka - wieńce serce Poznań

Decydując się na zamówienie wieńca symbolizującego serce możemy mieć pewność, że będzie on wymownym znakiem naszej miłości dla osoby żegnanej podczas uroczystości pogrzebowej.