Wieńce pogrzebowe BYDGOSZCZ

Ostatnie pożegnanie jest czasem traumatycznym i niezwykle trudnym. Najbliższych przepełnia nieopisany ból, poczucie ogromnej straty, ale i wspomnień o osobie zmarłej. Podczas tej końcowej drogi konduktowi żałobnemu zazwyczaj towarzyszą kwiaty, które są symbolicznym elementem pożegnania. W naszej kwiaciarni internetowej wiemy, jak ważne w tym dniu są kompozycje florystyczne - zwłaszcza wieńce pogrzebowe, które są swoistym hołdem dla osoby zmarłej. W ramach świadczonych przez nas usług dowozimy wieńce pogrzebowe na terenie Bydgoszczy i okolic.

Najpiękniejsze wieńce pogrzebowe w Bydgoszczy

Wieniec pogrzebowy jest najokazalszą formą kompozycji florystycznej, która towarzyszy ceremonii ostatniego pożegnania. W naszej kwiaciarni internetowej wieńce układamy zazwyczaj na planie koła lub w kształcie serca. Zwłaszcza tę drugą opcję wybierają najbliżsi zmarłego, którzy tym symbolicznym gestem chcą wyrazić swoja miłość i tęsknotę. 

Wieniec pogrzebowy posiada floret, który ułatwia trzymanie kompozycji kwiatowej oraz wpływa na jej trwałość. Można go również ustawić na podporze, dzięki czemu wieniec pogrzebowy będzie pełnił funkcję dekoracyjną. 

Swoimi działaniami chcemy odciążyć rodzinę pogrążoną w smutku, więc pomagamy jej na każdym etapie wyboru wieńca. Doradzamy w wyborze kwiatów oraz napisu na szarfie wieńczącej całą kompozycję. Dodatkowo dowozimy wieniec pogrzebowy do wskazanego miejsca pochówku w Bydgoszczy. 

Wieńce pogrzebowe - jakie kwiaty?

Wybór roślinności na wieńce pogrzebowe nie jest przypadkowy. Nie od dziś wiadomo, że konkretne rodzaje kwiatów mają swoją określoną specyfikę. Z tego właśnie powodu niektóre gatunki roślin wchodzą w skład wieńców pogrzebowych. Chryzantemy, gerbery, róże, goździki, kalie, lilie, margaretki - to tylko niektóre z kwiatów używanych przez Wieniec24. Wykorzystane w kompozycji florystycznej wyrażają żal, tęsknotę, smutek, miłość, ale i nadzieję na kolejne spotkanie. Wykonywane przez nas wieńce pogrzebowe układamy z uwzględnieniem tej symboliki.