Ile kosztuje czyszczenie grobu?

Miejsce wiecznego spoczynku bliskich należy utrzymywać w czystości. Nie tylko ze względu na reguły cmentarza, ale także szacunek do zmarłych. Czysty nagrobek sygnalizuje pamięć oraz troskę o nich zarówno przed, jak i po śmierci. W sytuacji, kiedy samodzielnie nie można zająć się grobowcem, warto zlecić tę pracę profesjonalistom. Ile kosztuje czyszczenie grobu? Odpowiadamy w tekście poniżej.

Ile kosztuje czyszczenie nagrobka

Kiedy warto zlecić sprzątanie i mycie nagrobków?

Mycie grobów przez profesjonalistów to w Polsce coraz częściej stosowane rozwiązanie. Nic dziwnego – regularne sprzątanie miejsca spoczynku świadczy o trosce o zmarłego. Niestety samodzielne czyszczenie pomnika nie zawsze jest możliwe. Dzieje się tak, kiedy osoba dbająca o grobowiec mieszka daleko od cmentarza (np. za granicą), albo ma problemy z poruszaniem się. Istnieją przedsiębiorstwa, które oferują mycie grobów, ustawienie na nich wybranych kwiatów oraz zapalenie zniczy.

Dlaczego wynajęcie profesjonalistów jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż samodzielne sprzątanie nagrobków? Podpowiadamy, że do umycia pomnika należy wykorzystać odpowiednie środki czyszczące dopasowane do materiału i pory roku (ponieważ zimą nie powinno się myć grobów). Kamienny nagrobek potrzebuje opieki specjalisty, który rozpozna wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zapobiegnie ich pogłębianiu.

W naszej firmie oferujemy atrakcyjne stawki za czyszczenie grobu. Cena usługi zależy jednak m.in. od wielkości pomnika, przeprowadzonych prac oraz dodatkowych elementów czy cykliczności sprzątania.

Przeczytaj także: Jaki wybrać wieniec pogrzebowy dla taty?

Na czym polega i ile kosztuje sprzątanie nagrobka przez profesjonalistów?

Kompleksowe mycie nagrobków rozpoczyna się po wcześniejszym uiszczeniu należności, a także ustaleniu miejsca, daty i godziny wykonania usługi. Po przyjeździe na miejsce osoba odpowiedzialna za sprzątanie usuwa wypalone znicze oraz zwiędłe kwiaty. Następnie do czyszczenia pomnika używa się ciepłej wody z detergentem lub dopasowanej szczotki. Wówczas usuwany jest kurz, liście, wosk ze zniczy i inne zanieczyszczenia. Zastosowane środki i metody zależą od materiału, z jakiego został wykonany nagrobek.

Po wykonaniu prac porządkowych pracownicy firmy Wieniec24 zwracają także uwagę na przestrzeń dookoła. Przeprowadzamy prace ogrodnicze: usuwamy mech czy porosty u podstawy pomnika. Dodatkowo grabimy grunt, aby pozbyć się opadłych liści oraz chwastów wokół grobu. Na koniec ważne są też dodatkowe zadania upiększające – pastowanie i polerowanie. Do zaśniedziałych elementów z metalu stosuje się specjalną pastę.

Zgodnie z życzeniem klienta specjalista zapala nowe znicze oraz wkłada wybraną wiązankę lub bukiet na pogrzeb do kamiennego wazonu. Po sprzątaniu granitowego nagrobka na życzenie klienta przeprowadza się dokumentację fotograficzną – wykonuje zdjęcia czystego grobowca i przesyła je do zleceniodawcy.

Jednorazowe czyszczenie nagrobka – cena

Aby dobrze posprzątać nagrobek, trzeba dysponować nie tylko sprawnością fizyczną, ale również i czasem. Jeśli osoba dbająca o pomniki najbliższych nie może ich umyć, warto zlecić jednorazowe sprzątanie grobu. Cena pracy specjalistów to ok. 120 zł. Koszt może ulec jednak zmianie, np. ze względu na zakres prowadzonych działań. Usługi dodatkowe to przykładowo:

  • zapalenie znicza,
  • ustawienie wiązanki kwiatów,
  • pastowanie i polerowanie.

Na koszt usługi wpływa także wybór znicza czy wiązanki. Wiele produktów do wyboru przedstawiamy na naszej stronie internetowej – klient może wyselekcjonować odpowiednią kompozycję kwiatów sztucznych, ciętych lub mieszanych, a także model i liczbę zniczy w atrakcyjnych cenach.

Przeczytaj także: Kiedy należy sprzątać kwiaty po pogrzebie?

Sprzątanie grobu – koszt miesięczny

Oprócz jednorazowego sprzątania oferujemy także miesięczne czyszczenie nagrobka. Koszt takiej usługi zaczyna się od ok. 120 zł. Obejmować może dbanie o wybrany pomnik przez rok – sprzątanie odbywa się wówczas raz w miesiącu, a przeprowadzane prace zależą od klienta.

Firmy sprzątające groby, np. Wieniec24, mają w ofercie także pakiety kwartalne i świąteczne. Warto je wybrać, jeśli groby bliskich nie mogą być oczyszczone przez dłuższy czas. Z tego rodzaju usług korzystają najczęściej osoby mieszkające poza granicami Polski albo ludzie starsi, mający problemy z poruszaniem się i wykonywaniem prac wokół pomnika. Pakiet kwartalny polega na oczyszczeniu elementów grobowca 4 razy w roku we wskazane dni, a pakiet świąteczny – 3.

Ile kosztuje sprzątanie grobu po pogrzebie?

Pogrzeb bliskiej osoby to wyjątkowy moment – pozwala uczcić życie zmarłego, a także należycie się z nim pożegnać. Niewiele osób czuje się na siłach, aby po uroczystości zajmować się sprzątaniem nagrobka. Te trudne chwile żałoby warto spędzić z rodziną i przyjaciółmi, aby wesprzeć siebie nawzajem oraz przyzwyczaić do dalszego życia bez wyjątkowej osoby.

Firmy sprzątające groby po pogrzebie oferują nie tylko usunięcie starych kwiatów i wypalonych zniczy. Czyszczenie pomników po ceremonii pochówku to także usunięcie zanieczyszczeń z kamienia (kurzu, liści, rozlanego wosku) za pomocą dopasowanych środków. Zimą pracownicy firmy Wieniec24 dodatkowo odśnieżają mogiłę, mogą dodać także wybraną wiązankę, znicze lub inne dekoracje.

Kompleksowe czyszczenie grobów kosztuje po pogrzebie ok. 120 zł. Cena zależy jednak m.in. od wielkości pomnika, zakresu prac (sprzątanie na sucho lub mycie z detergentem), a także dodatkowych elementów ozdobnych.

Przeczytaj także: Jak składać kondolencje na pogrzebie?

Wieniec24 – jednorazowe sprzątanie jednego nagrobka i pakiety cykliczne

Własnoręczne mycie grobów może być uciążliwe, a przeprowadzone niewłaściwie ma szansę zniszczyć kamienne płyty. Chociaż głównym profilem naszej firmy jest sprzedaż i dowóz wieńców pogrzebowych w miastach Polsce, proponujemy także sprzątanie grobów na wiejskich i miejskich cmentarzach. Aby ułatwić zadanie klientom, na stronie internetowej umieściliśmy wygodne formularze, w których można dokładnie opisać zakres prac, a także podać adres i godzinę ich wykonania. Dzięki takiemu dokumentowi mamy pewność, że stosujemy się do życzeń zleceniodawcy.

FAQ

1. Dlaczego sprzątanie grobów warto zlecić profesjonalistom?

Firmy sprzątające posiadają specjalistyczne narzędzia i środki przystosowane do kamienia, dzięki czemu pomnik nie jest narażony na uszkodzenia. Przedsiębiorstwa oferują skuteczne mycie grobów profesjonalną myjką, polerowanie nagrobków, a nawet odnawianie literek.

2. Co składa się na wyczyszczenie nagrobka?

Sprzątanie nagrobka to standardowo wyrzucenie wypalonych zniczy i zwiędłych kwiatów, zamiatanie lub mycie zanieczyszczeń, a także usuwanie chwastów czy odśnieżanie przestrzeni w bezpośredniej okolicy grobu.

3. Ile kosztuje czyszczenie nagrobka?

To, ile kosztuje czyszczenie pomnika zależy od wielu czynników. Kompleksowe, jednorazowe sprzątanie pojedynczego grobu kosztuje ok. 120 zł. Podobną ceną oznaczane jest sprzątanie po pogrzebie.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię