Bukiety na pogrzeb

Jeżeli nie decydujemy się na zakup wieńca lub wiązanki pogrzebowej, najlepszym sposobem na złożenie hołdu osobie zmarłej będzie bukiet pogrzebowy skomponowany z żywych kwiatów. Wśród florystów pogrzebowych panuje przekonanie, że nie ma gatunków kwiatów, które byłyby niewłaściwe. Nasza kwiaciarnia stworzy unikatową kompozycję kwiatową zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Kto może przynieść bukiet na pogrzeb?

Bukiet kwiatów na pogrzeb przynoszą przyjaciele zmarłego, znajomi, sąsiedzi, dalsza rodzina oraz wszystkie osoby, które pragną uczcić pamięć o zmarłym i chcą wesprzeć pogrążonych w żałobie najbliższych członków rodziny zmarłego.

Bukiet pogrzebowy na grób lub trumnę

Jak powinien prezentować się bukiet pogrzebowy? Bukiet jest zdecydowanie mniejszy niż wieniec czy wiązanka. Wszystko zależy od preferencji zamawiającego. Może być duży i rozłożysty z niestandardowymi dodatkami, uniwersalny lub skromny w niewielkim rozmiarze. W porównaniu z wieńcem, do stworzenia bukietu możemy wykorzystać każdy gatunek kwiatka. Decydując się bukiet kondolencyjny, mamy większe możliwości kompozycyjne. Do tworzenia bukietów nasze florystyki najczęściej wykorzystują róże, gerbery, goździki, lilie, chryzantemy i mieczyki.

Czy na pogrzeb można przynieść bukiet na pogrzeb ze sztucznych kwiatów?

Groby w szczególności jesienią i zimą dekorujemy sztucznymi kwiatami ze względów praktycznych i estetycznych. Temperatury poniżej zera i przymrozki szkodzą kwiatom ciętym, dlatego te sztuczne są dobrą alternatywą. Czy bukiet pogrzebowy ze sztucznych kwiatów nadaje się na pogrzeb? Kwiaty sztuczne zdecydowanie nie pasują na ceremonię pochówku. Ich żywe odpowiedniki symbolizują szacunek, pamięć o zmarłych, ale także kruchość i ulotność. Sztuczne kwiaty prezentują się znakomicie, jednak radzimy je pozostawić na inne okazje, na przykład na rocznicę urodzin zmarłego. Na pogrzebie nie wyglądają elegancko.

Kolor bukietów na pogrzeb

W naszej tradycji przyjęło się, że na pogrzeb ukochanej osoby z rodziny lub przyjaciela przynosimy kwiaty w kolorze czerwonym, białym lub kremowym. Polecamy wybierać bukiety pogrzebowe w stonowanych i pudrowych barwach, których zadaniem jest godne uczczenie osoby zmarłej. Mimo tradycji spełniamy także oczekiwania klientów dotyczące śmielszej kolorystyki kwiatów. Jesteśmy doświadczonymi florystami i na życzenie klienta przygotujemy bukiet w dowolnym kolorze.

Ile kwiatów powinno znajdować się w bukiecie pogrzebowym?

Zgodnie z tradycją uważamy, że liczba kwiatów w bukiecie pogrzebowym powinna być parzysta. Inaczej niż w tradycyjnych bukietach, gdzie liczba kwiatów jest nieparzysta. Lubimy łączyć ze sobą kwiaty kolorystycznie, na przykład cztery białe lilie z czterema czerwonymi różami. Jeżeli nie macie Państwo pewności i doświadczenia w wyborze bukietu pogrzebowego, chętnie doradzimy i polecimy najlepsze rozwiązanie. W naszej kwiaciarni online przygotowaliśmy kilka ponadczasowych propozycji bukietów.

Bukiet pogrzebowy z róż

W naszej ofercie przygotowaliśmy bukiet pogrzebowy z róż z zielenią dekoracyjną. Czerwone róże idealnie oddadzą uczucie miłości do osoby zmarłej. Z kolei róże w odcieniach bieli i kremu to symbol szacunku i młodości. Róże doskonale sprawdzą się na ceremonii pogrzebowej jako pojedyncze kwiaty, w wieńcach lub wiązankach. Bukiety wykonujemy z dbałością o każdy szczegół. Wykorzystujemy świeże kwiaty, które przez długi czas prezentują się bardzo estetycznie na grobach i trumnach.

Bukiet pogrzebowy z kalii

Poniżej prezentujemy bukiet pogrzebowy z kalii. To propozycja dla tradycjonalistów. Białe kwiaty prezentują się estetycznie i niosą ze sobą przesłanie. Bukiet z białych sezonowych kwiatów jest stylową kompozycją i stanowi nieodłączony element ceremonii pożegnalnej osoby zmarłej. Te okazałe kwiaty symbolizują młodość, czystość, kruchość, niewinność oraz współczucie. Kolor biały reprezentuje także życie wieczne, zbawienie i duchowość.

Bukiet pogrzebowy z lilii

Jeżeli interesuje Państwa równie tradycyjna propozycja, jak zestaw z kalii, oferujemy bukiet pogrzebowy z lilii. Imponują swoim pięknym i rozłożystym kwiatostanem. Podnoszą rangę wydarzenia i dodają elegancji. Lilie podobnie, jak kalie symbolizują smutek i tęsknotę. Nasi floryści proponują niezwykłe połączenie białych lilii z czerwonymi różami.

Bukiet pogrzebowy - cena

Cena bukietów pogrzebowych zależy od kilku czynników. Na cenę składa się liczba przypisanych kwiatów w bukiecie w ramach zamawianej wielkości. Mają Państwo do wyboru bukiet mały, średni, duży i Deluxe. Koszt bukietu może zwiększyć się ze względu na zastosowane dodatki, takie jak szarfa z napisem. Dodatkowo mogą Państwo zamówić u nas znicz oraz kartę kondolencyjną.

Oferta bukietów pogrzebowych w kwiaciarni Wieniec24.pl

Bukiety na pogrzeb dostarczamy na terenie całej Polski w 24 h. Zamówienia realizujemy online z minimum jednodniowym wyprzedzeniem. Bukiety doręczamy do kościołów, kaplic, zakładów pogrzebowych i na cmentarze.