Co oznacza parzysta liczba kwiatów?

Kwiaty, w zależności od ich rodzajów, są tradycyjnymi elementami wielu wydarzeń. Jednym z nich jest pożegnanie zmarłej osoby. Rośliny mogą być wyrazem tęsknoty, sympatii, a także smutku i żalu. Przed wyborem wiązanki dobrze zapoznać się ze znaczeniem poszczególnych roślin, ich kolorów, a także tego, ile z nich zostało wykorzystanych do zrobienia kompozycji. Sprawdź, co oznacza parzysta liczba kwiatów.

Dlaczego przynosi się kwiaty na pogrzeb?

Kwiaty od dawna wykorzystywane są do ozdabiania grobów. Potwierdza to odkrycie roślin w pochodzących sprzed kilkunastu tysięcy lat grobach znajdujących się w jaskini Raqefet na górze Karmel w Izraelu. Obecnie przynoszenie kompozycji kwiatowych na pogrzeby stało się tradycją. Rośliny składane są zarówno przez bliską rodzinę oraz przyjaciół zmarłej osoby, jak i jej kolegów, delegacje z pracy czy szkoły, a także dalszych znajomych.

Wiązanki, wieńce oraz bukiety stanowią przede wszystkim symbol szacunku do zmarłego. Przyniesienie ich na pogrzeb pozwala wyrazić uczucia, jakie towarzyszą wszystkim zgromadzonym na uroczystości w tym trudnym dniu. Są one również wyrazem sympatii, którą bliscy darzyli żegnaną osobę. Co więcej, dzięki temu, że kwiaty stanowią symbol tak wielu uczuć, nierzadko sprawiają również, że wielu osobom, składającym na grobie odpowiednie kompozycje, łatwiej pożegnać się ze zmarłym.

Przeczytaj także: Ile kosztuje wieniec pogrzebowy?

Trzeba także podkreślić, że każda z kompozycji kwiatowych jest inna. Trudno znaleźć dwie identyczne rośliny, dlatego składając na grobie wiązankę, wieniec, bukiet, a nawet pojedynczy kwiat, można w wyjątkowy sposób pożegnać bliską osobę i podarować jej niepowtarzalny prezent, symbolizujący uczucia, jakimi była darzona oraz emocje towarzyszące smutnej uroczystości pogrzebowej. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przynoszących na pogrzeb kompozycje kwiatowe, chce dowiedzieć się, co symbolizują poszczególne z nich oraz, czy wybrać do nich parzystą, czy nieparzystą liczbę kwiatów.

Parzysta liczba kwiatów — co oznacza?

Choć znaczna część osób skupia się przede wszystkim na znaczeniu koloru oraz rodzaju wykorzystywanych do stworzenia kompozycji kwiatów, ważne jest także to, ile roślin będzie tworzyć dany wieniec, wiązankę czy bukiet. Wielu ludzi wierzy, że nieparzysta liczba kwiatów przynosi szczęście. W związku z tym tego rodzaju kompozycje wręczane są najczęściej innym w celu wyrażenia sympatii czy gratulacji. Z kolei podczas poszukiwania kwiatów na jubileusz czy urodziny zazwyczaj wybiera się określoną ich liczbę w zależności od tego, ile lat ma dana osoba czy też tego, która to już rocznica danego wydarzenia.

Inaczej jest w przypadku szukania stosownych wiązanki, wieńca i bukietu na pogrzeb. Przyjęło się, że podczas kompletowania kompozycji, która ma być złożona na grobie, należy wybrać parzystą liczbę kwiatów. Co oznaczają tego rodzaju zestawienia? Przede wszystkim, wyróżniają się one na tle innych, towarzyszących z reguły szczęśliwym wydarzeniom. Dzięki temu kompozycje stworzone z parzystej liczby roślin mogą również podkreślić uroczysty charakter pożegnania, co z kolei będzie wyrazem szacunku dla zmarłego.

W związku z tym zamawiając kompozycję pogrzebową, warto poprosić o to, aby znalazła się w niej parzysta liczba kwiatów. Osoby tworzące wieńce, wiązanki oraz bukiety dla sklepu internetowego Wieniec24 dbają o to, aby każdy zamówiony wariant powstawał zgodnie z życzeniem klientów i trzymając się zasad savoir-vivre, tworzą kompozycję z parzystą liczną kwiatów, które mogą być symbolem hołdu składanego zmarłej osobie.

Przeczytaj także: Wiązanka na grób z kwiatów żywych czy sztucznych?

Kwiaty składane na grobie — jakie znaczenie mają ich rodzaje oraz kolory?

Oprócz tego ile kwiatów znajdzie się w określonej kompozycji, istotne jest również to, jakie to będą rośliny, ponieważ każda z nich może symbolizować inne uczucia i emocje. Wśród najczęściej pojawiających się w wiązankach, wieńcach oraz bukietach pogrzebowych kwiatów są:

  • chryzantemy, wyrażające rozpacz, żal oraz żałobę po zmarłej osobie,
  • lilie oznaczające niewinność i delikatność. Ze względu na ich symbolikę najczęściej składane są na grobach młodych osób,
  • róże, za pomocą których można wyrazić miłość do bliskiej osoby,
  • goździki, które w zależności od koloru mogą stanowić wyraz szacunku do zmarłego lub podkreślenie tego, że na zawsze pozostanie on w pamięci jego bliskich,
  • mieczyki, kojarzone nierzadko z nagłą śmiercią.

Niemniej ważny jest również kolor poszczególnych kwiatów. Najczęściej w kompozycjach pogrzebowych są obecne rośliny z fioletowymi płatkami wyrażającymi żałobę oraz smutek. Żegnając dzieci, wiele osób decyduje się na złożenie na grobie wariantów białych oznaczających podobnie jak same lilie, czystość. Z kolei kwiaty czerwone oznaczają miłość, jaką darzona była zmarła osoba. Część florystów uważa również, że na pogrzeb kobiet warto przynieść rośliny w ciepłych odcieniach jak żółty czy pomarańczowy, z kolei żegnając mężczyznę, powinno się skupić przede wszystkim na wariantach w zimnych kolorach.

Przeczytaj także: Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Wiele osób decyduje się także na złożenie na grobie bliskiej osoby bukietu, wieńca czy też wiązanki z kwiatami, które szczególnie lubiła zmarła osoba, dzięki czemu powstają spersonalizowane kompozycje. W związku z tym tego rodzaju kwiatowe zestawienia również są wyrazem uczuć, jakimi był darzony zmarły, a także podkreślają więź łączącą danych członków rodziny czy przyjaciół z żegnanym.

Parzysta czy nieparzysta liczba kwiatów — jaką kompozycję wybrać?

Poszukując odpowiedniej kompozycji na pogrzeb, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na warianty z parzystą liczbą kwiatów. Co oznaczają ich rodzaje oraz kolory, może wyjaśnić także florysta. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie znaleźć wiązankę, wieniec czy bukiet pozwalające na wyrażenie uczuć i emocji towarzyszących w tym smutnym dniu wszystkim bliskim zmarłego.

Dobrze też mieć na uwadze, że nie tylko to jest istotne. Jeśli dana kompozycja ma przez dłuższy czas wyglądać ładnie, trzeba także upewnić się, że powstaje ona wyłącznie ze świeżych roślin. Jesienią oraz zimą można również wybrać warianty wykonane ze sztucznych kwiatów, które do złudzenia przypominają te naturalne, a przy tym, nie więdną pod wpływem zimnych temperatur czy wiatru.

FAQ:

1. Parzysta czy nieparzysta liczba kwiatów — ile roślin powinno znaleźć się w kompozycji na pogrzeb?

Kupując wieńce, wiązanki, a także bukiety pogrzebowe powinno się wybierać parzystą liczbę kwiatów, ponieważ pozostałe kompozycje symbolizują szczęście i są zazwyczaj wręczane właśnie w radosnych chwilach.

2. Jakie znaczenie ma parzysta liczba kwiatów w kompozycji?

Parzysta liczba kwiatów pozwala wyróżnić się danej kompozycji na tle pozostałych bukietów, co powoduje, że może ona podkreślić szczególny charakter ostatniego pożegnania z bliską osobą.

3. Na co, oprócz liczby kwiatów, zwrócić uwagę podczas wyboru kompozycji na pogrzeb?

Kupując wieniec, wiązankę lub bukiet na pogrzeb, oprócz zadbania o odpowiednią liczbę kwiatów, warto sprawdzić również znaczenia rodzajów oraz kolorów wybranych roślin.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię