Wieńce serce SZCZECIN

Wstrząsające przeżycie jakim jest śmierć bliskiej osoby powoduje nieodwracalne zmiany w życiu człowieka. Poczucie straty, cierpienie i strach odczuwane w tym czasie są naturalnymi elementami procesu żałoby. Proces ten może skutkować budową psychicznej dojrzałości i wzrostem emocjonalnej mądrości. Z pomocą w tym trudnym czasie mogą przyjść rytuały i obrzędy praktykowane od lat. Wyjątkowe miejsce w wyrażeniu bólu po stracie zajmują wiązanki pogrzebowe w kształcie serca i wieńce pogdzebowe w Szczecinie. Symbolizują one żal i tęsknotę, a także łączność w bólu. 

Wyrażenie bólu przez kwiaty - wieńce serce Szczecin 

Kwiaty towarzyszą człowiekowi w wielu momentach życia. Są obecne podczas urodzin, imienin, oświadczyn, ślubów, a także pogrzebów. Ich ważne, kulturowe znaczenie pozwala na wypowiedzenie tego czego nie można ująć w słowa. Kwiaty podkreślają rangę i uroczysty charakter ceremonii pożegnania. Szacunek i miłość do zmarłego znajdą ujście w postaci wieńca pogrzebowego w kształcie serca. Jego kształt może też potęgować symbolikę wyrażanych uczuć. Wieniec w kształcie serca podkreśli silne uczucia jakie związane są ze zmarłym. Wieńce pogrzebowe, najczęściej, składane są przez najbliższą rodzinę lub współpracowników. Pojedynczy uczestnicy pogrzebu wybierają raczej wiązanki, które można położyć na grobie.

Symbolika kolorów - wieńce serce Szczecin cena

Zakorzeniony głęboko w polskiej kulturze zwyczaj dekorowania gróbu osoby zmarłej kwiatami skrywa w sobie głęboką symbolikę. Kwiaty oznaczają piękno, żal i ulotność życia ludzkiego. W zależności od użytych w pogrzebowej dekoracji kolorów, można zawrzeć w nich wyjątkową symbolikę. Często spotykanym w wiązankach pogrzebowych kolorem jest biel - oznaczająca niewinność i czystość. Kwiaty w kolorach fioletowych będą symbolizowały żal po stracie, żałobę i cierpienie. Niebieskie elementy wieńca pogrzebowego odzwierciedlają nadzieję i wdzięczność. Kolor czerwony będzie wyrazem silnych uczuć i miłości. Poza wymienionymi wyżej kryteriami można kierować się także preferencjami zmarłego i zawrzeć w wiązance jego ulubione kolory lub gatunek kwiatów.