Kwiaty i stroiki na Wielkanoc na cmentarz

Wielkanoc to wyjątkowe święto, obchodzone w rodzinnym gronie. Celebrowanie zmartwychwstania Jezusa Chrystusa daje wiarę w życie wieczne, dlatego podczas tego dnia warto podkreślić także pamięć o bliskich, którzy odeszli. Można zrobić to za pomocą złożenia na grobie stroika na Wielkanoc. Jak wybrać odpowiednie kwiaty i ozdoby do kompozycji?

Kwiaty na cmentarz – wielkanocne stroiki jako wyraz pamięci o zmarłym

Pamięć o osobie, która odeszła, można podkreślić na wiele sposobów. Jeden z najpiękniejszych to złożenie na jej grobie kwiatów, symbolizujących uczucia, jakimi się ją darzyło. Warto przynieść stroik na cmentarz na Wielkanoc, ponieważ święto kojarzone jest z chwilami spędzonymi w gronie najbliższych, których szczególnie brakuje w tym okresie. Wybierając odpowiednią kompozycję kwiatową, dajesz również wyraz nadziei na spotkanie towarzyszącej rodzinie i przyjaciołom od momentu odejścia zmarłego.


Jakie kwiaty na Wielkanoc na cmentarz wybrać?

 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na złożenie na grobie samych kwiatów, czy przyniesienie na cmentarz stroika na Wielkanoc, musisz wybrać rodzaj roślin, z jakich ma być stworzona dana kompozycja. W naszej ofercie znajdziesz zarówno warianty naturalne, wykonane z sezonowych kwiatów, jak i ich sztuczne alternatywy, które również prezentują się doskonale oraz są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg i niskie temperatury.

Kwiaty na Wielkanoc na cmentarz powinny być w jasnych odcieniach, przywodzących na myśl nadzieję i wiarę w zmartwychwstanie. Ładnie wyglądają połączenia takich barw jak żółty, biały, zielony oraz jasnoróżowy. Wybierając stroik, warto zdecydować się też na kolory, które lubił zmarły. Kompozycje wielkanocne można stworzyć z pięknych tulipanów, bratków oraz pierwiosnków. Są one nie tylko piękne, lecz także dostosowane do sezonowych warunków pogodowych. Co więcej, naturalne stroiki wykonujemy wyłącznie ze świeżych kwiatów, aby jak najdłużej mogły ozdabiać grób bliskiej Ci osoby.


Stroik na grób – wielkanocne ozdoby do kompozycji kwiatowych

 

Wybierając stroik na Wielkanoc, warto skupić się również na ozdobach. Przyniesione tego dnia na cmentarz kompozycje powinny wyróżniać się nawiązującymi do świąt dekoracjami. Do liści można przyczepić różnokolorowe, ozdobne piórka oraz styropianowe jajeczka, przypominające pisanki. Dodatkowo między rośliny warto włożyć mech i świeże gałązki bazi, bukszpanu lub brzozy, które sprawią, że stroik będzie nawiązywać do aktualnej pory roku.

Jeżeli wolisz stonowane dekoracje, zdecyduj się na dodatek w formie wstążek w jasnych odcieniach, które dobrze prezentują się ułożone między kwiatami. Można także wykonać z nich kokardki. Niezwykle eleganckie są dodatki stworzone z juty. Do świątecznej kompozycji warto dołączyć wykonanego z tej tkaniny zająca, nawiązującego do świąt. Ponadto, stroiki na Wielkanoc na cmentarz często ozdabia się drewnianymi elementami, np. wyciętymi w formę serca lub koła. Między roślinami doskonale będzie wyglądać również zapalona świeca.


Stroik na Wielkanoc – jaki kształt kompozycji kwiatowej wybrać?

 

Stroiki na Wielkanoc na cmentarz mogą przyjmować różne kształty. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne, owalne kompozycje, które zachwycają swoją elegancją. Dostępne są także warianty przypominające okrąg lub wianek, dzięki czemu doskonale wpisują się w atmosferę świąt. Takie wiązanki, udekorowane kolorowymi kwiatami, warto położyć na grobie młodej osoby oraz zmarłego, odznaczającego się pogodą ducha.

Szukając stroików na Wielkanoc, wiele osób decyduje się także na warianty w kształcie serca, ponieważ podkreślają one miłość oraz szacunek do zmarłego. Możesz również wybrać kompozycję przypominającą krzyż, która będzie mieć szczególnie symboliczne znaczenie w Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Warto jednak zaznaczyć, że takie warianty nie potrzebują już wielu dodatkowych ozdób, wystarczy udekorować je wybranymi kwiatami.


Jakiej wielkości stroik na cmentarz na Wielkanoc wybrać?

 

Wiele osób przed zakupem stroika na Wielkanoc zastanawia się też, jak duży powinien on być. Rozmiar kompozycji jest kwestią dowolną. Dostępne są zarówno mniejsze bukiety, jak i większe wiązanki. Wybór danego wariantu powinien zależeć przede wszystkim od wielkości grobu, na którym ma zostać złożony stroik oraz od upodobań osoby zamawiającej kompozycję. Rozmiar stroika ma bowiem często związek z liczbą wybranych kwiatów oraz innych elementów mających ozdabiać kompozycję.

Wielkość wybranego stroika na grób ma także związek z jego ceną. W związku z tym, przed zamówieniem danej kompozycji, dobrze zastanowić się, jaki budżet można na nią przeznaczyć. Warto wziąć pod uwagę również to, czy wybrany wariant ma być położony wzdłuż, czy w poprzek grobu oraz ile dekoracji zostało już złożonych w miejscu pochówku bliskiej osoby. Im większą kompozycję wybierzesz, tym mniej zniczy oraz innych elementów zmieści się na grobie.


Gdzie zamówić stroik na Wielkanoc na cmentarz?

 

Stroik na Wielkanoc zamówisz niemal w każdej kwiaciarni. Warto jednak wybrać sklep, który daje możliwość zakupu kompozycji przez internet. Dzięki temu dokonasz wyboru kwiatów, kształtu czy wielkości stroika w zaciszu domowym. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na zamówienie bukietu lub wieńca u naszych florystów, zadbamy o to, aby kurier dostarczył kwiaty nad cmentarz lub pod inny wskazany przez Ciebie adres. Dzięki temu nawet spędzając święta w miejscowości oddalonej od miejsca pochówku zmarłego, podkreślisz pamięć o nim.

Co więcej, nasi doświadczeni specjaliści z Wieniec24 mogą doradzić w wyborze najlepszego stroika na grób. Wielkanocne kompozycje powinny być przepełnione miłością i nadzieją, jaka towarzyszy bliskim tęskniącym za zmarłym oraz chcącym ponownie się z nim spotkać. Pomożemy zarówno w wyborze odpowiedniego kształtu kompozycji, jak i kwiatów oraz ozdób, dzięki czemu dana kompozycja będzie niepowtarzalnym wyrazem Twoich uczuć.

 

FAQ:

1. Jakie żywe kwiaty najlepiej wybrać do stworzenia stroika na Wielkanoc?

W okresie Świąt Wielkanocnych kompozycje kwiatowe najlepiej wykonywać z tulipanów, pierwiosnków, bratków.

2. Jaki kształt stroika na Wielkanoc wybrać?

Możesz zdecydować się na kompozycje o owalnym lub kolistym kształcie. Dostępne są także stroiki przypominające serce, wianek oraz krzyż. To, który z nich będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od Twoich upodobań.

3. Jak duży powinien być stroik na Wielkanoc na cmentarz?

Wielkość wybranej kompozycji kwiatowej jest dowolna. Warto dopasować rozmiar stroika do szerokości oraz długości grobu, który ma on zdobić. Ponadto wybór określonego bukietu powinien być związany z budżetem, jaki chce się na niego przeznaczyć.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię