Jaką wiązankę/wieniec pogrzebowy dla dziecka wybrać?

Pożegnanie młodej osoby, a zwłaszcza dziecka to bardzo trudne i nierzadko traumatyczne doświadczenie. Wybór odpowiedniego wieńca pogrzebowego dla dziecka może stanowić wyzwanie zarówno dla rodziny, jak i znajomych. Warto zaufać doświadczonym florystom, którzy pomogą dobrać kwiaty oraz wstęgę na taką uroczystość.

Jak wybrać kwiaty na pogrzeb dziecka?

Wiązanki pogrzebowe służą pożegnaniu zmarłego, a także uczczeniu jego pamięci. Odpowiedni dobór bukietów jest szczególnie ważny podczas pochówku osoby młodej lub dziecka. Zarówno kolor, jak i rodzaj kwiatów trzeba dopasować do okazji, a także upodobań zmarłego. Napis na wieniec pogrzebowy dla dziecka, znicze czy dodatek niewielkiej maskotki przy bukiecie również warto dokładnie przemyśleć.

Symbolika kolorów

Kwiaty ułożone przez utalentowanego florystę wyrażają znacznie więcej niż słowa. Podczas pożegnania mają za zadanie sygnalizować o wzajemnych uczuciach, dlatego wiele osób wybiera bukiety funeralne w ulubionych kolorach zmarłego, zwłaszcza jeśli chodzi o dziecko. Organizatorzy takiego pogrzebu mogą poinformować gości, aby przybyć w ubraniach w innych kolorach niż tradycyjna czerń – wtedy wiązanki także powinny być utrzymane w jasnych tonacjach.

Biel lub pastelowe odcienie to klasyczny wybór. Takie kolory sygnalizują niewinność oraz światło, jakie dziecko wniosło do życia najbliższych. Czerń i inne ciemne barwy mogą wydawać się zbyt przytłaczające – wiązanki pogrzebowe dla dziecka wykonane z mieszanki białych oraz kremowych lub błękitnych kwiatów są znacznie lepszym pożegnaniem. Warto rozważyć też zmianę ciemnozielonych gałęzi krzewów iglastych na liście w subtelniejszym kolorze.

Gatunki kwiatów na pogrzeb dla dziecka

Rodzaje roślin w bukiecie również symbolizują uczucia do osoby zmarłej. Kwiaty, które pięknie prezentują się w wieńcu pogrzebowym dla dziecka to na przykład białe róże, lilie, kalie, mieczyki, gerbery czy goździki. Doświadczony florysta umiejętnie dopasuje gatunki roślin, aby należycie pożegnać się z młodą osobą. Warto pamiętać, że kompozycja jest tworzona dla zmarłego, a nie jego rodziny czy innych gości. W niektórych sytuacjach symboliczny gest to znacznie lepsze rozwiązanie od kosztownego, wprawiającego w zakłopotanie wieńca.

Bukiet, wieniec czy wiązanka pogrzebowa dla dziecka?

Dobór rodzaju i koloru kwiatów to kwestia kluczowa, ale równie ważny jest kształt stworzonej z nich kompozycji. Bardzo często determinuje on trwałość wiązanki przy przenoszeniu, jednak przede wszystkim symbolizuje relacje ze zmarłą osobą.

  • Wieniec pogrzebowy dla dziecka najczęściej ma podstawę wykonaną z gałązek iglastych, mimo to o jego charakterze stanowią dodatkowe kwiaty. Ustawiony pionowo komplet zamawiają najbliżsi członkowie rodziny. Wyjątkowo elegancko prezentuje się wieniec w kształcie serca, do którego można dodać niewielką pluszową zabawkę w tonacji kolorystycznej kwiatów.
  • Wiązanka pogrzebowa dla dziecka także jest wykonana na podstawie z gałązek drzew iglastych lub liści i uzupełniona kwiatami, ale stanowi mniejszą kompozycję niż wieniec, dlatego to idealna forma dla dalszych krewnych lub znajomych dziecka. Do najbardziej uniwersalnych należą rośliny ułożone w owal czy okrąg, natomiast wiązanka w kształcie serca ma nieco bardziej osobisty charakter.
  • Bukiet to najprostsza, choć nie zawsze najmniejsza, kompozycja odpowiednia na pogrzeb. Przyjęte zasady savoir-vivre’u podpowiadają, że rozbudowane formy są wybierane przez krewnych lub przyjaciół dziecka, natomiast te skromniejsze – dalszą rodzinę albo znajomych rodziców zmarłego.
  • Dekoracje trumny przypominają kształtem wiązanki. Są mocowane do wieka trumny, dlatego warto odpowiednio dobrać ich wielkość.
  • Dekoracje urny także przypominają wiązanki, bardzo często komponuje się je z kwiatów ułożonych poziomo oraz pionowo – umieszczona pośród nich urna jest wówczas stosownie wyeksponowana. Tego rodzaju kwiaty, podobnie jak dekoracje trumny, najczęściej wybierają członkowie najbliższej rodziny zmarłego odpowiedzialni za organizację pogrzebu.

Kwiaty na pogrzeb dziecka – naturalne czy sztuczne?

Oferujemy pomoc w doborze odpowiednich kwiatów, które w należytym stopniu oddadzą szacunek zmarłemu dziecku, a ponadto będą symbolizowały współczucie najbliższym młodej osoby. Jaka wiązanka na pogrzeb dziecka będzie odpowiednia: naturalna czy sztuczna? Kompozycje z żywych kwiatów, choć stanowią elegancką ozdobę, nie zawsze są trwałe, zwłaszcza w czasie jesieni i zimy. Z drugiej strony sztuczne kwiaty odporne na niskie temperatury nie prezentują się najlepiej przy ceremonii pochówku.

Najczęściej z okazji ostatniego pożegnania wybierane są kwiaty cięte, niezależnie od pogody podczas uroczystości, symbolizują bowiem szacunek i pamięć, a także ulotność życia. Nasi floryści polecają wiązanki pogrzebowe dla dziecka wykonane z trwałych roślin, na przykład róż, anturium, goździków, chryzantem czy hortensji. Kwiaty sztuczne albo kompozycje mieszane warto wybrać na rocznicę urodzin lub śmierci zmarłego, a także z okazji dnia Wszystkich Świętych.

Kwiaty kondolencyjne

Śmierć młodych osób lub dzieci to bardzo często niespodziewany cios dla najbliższych. Warto wyrazić wówczas swoje współczucie za pomocą wiązanki kondolencyjnej z dołączonymi wyrazami żalu. Wręczenie rodzinie zmarłego kwiatów udekorowanych elegancką wstążką to piękny gest, który sygnalizuje szacunek oraz oferowane wsparcie, jest także przejawem klasy. Warto rozważyć zamówienie takiego bukietu – wystarczy wypełnić formularz przy danym modelu, a przygotujemy i dostarczymy go pod podany adres.

FAQ

Jakie kwiaty na pogrzeb dla dziecka wybrać?

Kolor kwiatów to sprawa kluczowa podczas pochówku młodej osoby. Warto wybrać kompozycję w ulubionych barwach zmarłego albo wiązankę złożoną z pastelowych lub białych roślin, które symbolizują niewinność i ulotność życia. Organizatorzy pogrzebu mogą poinformować przybyłych o preferencjach kolorystycznych. Kwiaty na pogrzeb dla dziecka powinny być dosyć trwałe, na przykład róże, goździki, hortensje czy chryzantemy.

Jaka wiązanka pogrzebowa dla dziecka będzie odpowiednia?

Zazwyczaj wielkość wiązanki uzależniona od więzi, jaka łączyła zmarłego z uczestnikiem pożegnania. Duże wieńce ustawiane pionowo są dobierane przez najbliższych, natomiast klasyczne wiązanki – dalszych krewnych i znajomych. W niektórych sytuacjach okazała kompozycja może niepotrzebnie zakłopotać rodzinę zmarłego, warto więc zdecydować się na symboliczny gest.

Czy na pogrzeb dziecka lepiej wybrać sztuczne, czy żywe kwiaty?

Chociaż sztuczne kwiaty są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, nie prezentują się zbyt elegancko na pogrzebie dziecka. Wiązanka z ciętych roślin to klasyczny wybór, który odda szacunek zmarłemu oraz będzie formą odpowiedniego pożegnania. Wieńce sztuczne czy mieszane znacznie lepiej sprawdzą się na grobie w rocznicę urodzin, śmierci czy Wszystkich Świętych.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię